Zwiedzający będą mogli dotknąć eksponatów. Wszystko w ramach projektu Muzeum Mazowieckie w Płocku - Muzeum bez barier

2022-11-16 7:24
Muzuem Mazowieckie De Facto
Autor: Muzeum Mazowieckie w Płocku

Zadanie finansowane przez PFRON - Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach unijnego projektu "Kultura bez barier" polega na zwiększeniu dostępności wystawy art déco dla osób ze szczególnymi potrzebami - niewidzących i słabowidzących, niesłyszących i słabosłyszących, dla osób z problemami z poruszaniem się i ze spektrum autyzmu.

Nad projektem Muzeum pracuje już kilka miesięcy, w tym tygodniu wszystko weszło w długo wyczekiwaną fazę praktyczną. Na recepcji wystawy zamontowana została pętlę indukcyjną wzmacniającą dźwięki płynące z otoczenia dla osób z aparatami słuchowymi. Rozpoczęło się też pierwsze szkolenie dla pracowników. Spotkania te mają pomóc w realizacji celu - wystawy art déco i całego muzeum otwartego, przyjaznego i dostępnego dla wszystkich.

Na projekt składa się mnóstwo bardzo ciekawych inicjatyw - na wystawie przy Kolegialnej 6 pojawią się niebawem makiety 3D obiektów, tyflografiki, audiodeskrypcje, totupoint, oznaczenia poziome i napisy brajlowskie. W planach są także warsztaty dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE