Zosia potrzebuje najdroższego leku świata. W swojej skarbonce ma już ponad milion złotych

2020-05-27 15:45 KK
People
Autor: pixabay.com

Dziewczynka z Niszyc pod Płockiem choruje na SMA typu pierwszego czyli rdzeniowy zanik mięśni. Jedyną szansą dla Zosi jest terapia genowa. Musi się ona jednak rozpocząć jak najszybciej ponieważ po drugich urodzinach będzie już za późno.

Problem Zosi spotkał się z wielkim odzewem mieszkańców Płocka. Angażują się oni w najróżniejsze akcje związane z pomocą dziewczynce. Mało tego, zdarza się też że sami je inicjują. Jedną z nich są Sportowe Kalambury do których zachęca były płocki radny, Michał Sosnowski. Zadanie polega na przejechaniu rowerem, przebiegnięciu lub pokonaniu na rolkach wybranej przez uczestników trasy. Następnie należy wrzucić jej zdjęcie, wpłacić wykręconą kwotę i nominować innych. Każdy kilometr na rowerze to jedna złotówka dla Zosi. W przypadku jazdy na rolkach są to 2 złote, i 3 jeżeli mowa o bieganiu.

Przed nami ogromne wyzwanie, bo terapia genowa to jedyna szansa dla naszej Zosi. Zdrowie naszej maleńkiej córeczki zostało wycenione na miliony złotych! Początkowo myśleliśmy, że to jak prosić o cud, ale przecież cuda się zdarzają, prawda? W takich momentach nie można się poddawać - piszą rodzice Zosi na siepomaga.pl

COŚ DOBREGO #21

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.