To Chłopak! Poznaliśmy płeć gibona z płockiego zoo

2021-03-26 13:27
Gibons
Autor: Leszek Bukowski

W październiku 2020 r. w płockim ogrodzie zoologicznym urodził się gibbon czapnik (Hylobates pileatus). Pracownicy zoo poprosili mieszkańców Płocka o pomoc w nadaniu imienia dla maleństwa.

Imię musiało być uniwersalne, ponieważ nie można było stwierdzić, czy to samiec czy samica. Dziś z przekonaniem płockie zoo potwierdza, że ZOE to chłopak.Maluch wtulony mocno w futro matki, zaczął właśnie poznawać swój wybieg w dolnej części ZOO.

Ogrody zoologiczne jako jedne z niewielu miejsc w branży rozrywkowej nie zostały jeszcze zamknięte więc małego gibona możecie zobaczyć na własne oczy. Pracownicy zoo zachęcają do obserwacji całej gibboniej rodziny, która składa się z samca NYAC, samicy BETSEN, ich 2,5-letniej córki MALIE oraz najmłodszego ZOE.Może uda Wam się usłyszeć ich niesamowitą pieśń która niesie się na odległość nawet 3 km.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Roboty nauczyły się tańczyć | ESKA XD - Mobmania #15
Sonda
Czy dostałeś kiedyś niespodziewany prezent?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE