Ktoś wyrzucił do lasu ŚWINKI MORSKIE! Nadleśnictwo: "Ręce opadają"

2021-10-06 9:29

To smutna i szokująca historia, która ma jednak szczęśliwe zakończenie. W leśnictwie Bulkowo znaleziono siedem świnek morskich. Domowe gryzonie zostały najprawdopodobniej przez kogoś wyrzucone. Więcej na ten temat przeczytacie w artykule.

Świnki morskie wyrzucone do lasu - to niestety nie jest żart. Ktoś w ten sposób postanowił pozbyć się siedmiu domowych gryzoni. Choć przodkowie świnek morskich żyli dziko w lasach południowej ameryki, te kupowane w sklepach zoologicznych byłyby bez szans na przetrwanie w takich warunkach. O sprawie poinformowało na swoim Facebooku Nadleśnictwo Pułtusk - świnki morskie zauważono w leśnictwie Bulkowo. Szczególnie smuci fakt, że gryzonie znaleziono... w Światowy Dzień Zwierząt. Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, którego Nadleśnictwo użyło w poście - "Ręce opadają". Opisano również dalsze losy znalezionych świnek morskich. Na szczęście wszystko wskazuje na szczęśliwe zakończenie.

Wformie: Kulturystyka

Świnki morskie zostawione w lesie na śmierć

To prawdziwy cud, że świnki morskie zauważono. Gdyby nie ten szczęśliwy zbieg okoliczności, najprawdopodobniej nie przeżyłyby w lesie długo. Kilka gryzoni został zaatakowanych przez muchy, które w ich ranach zdążyły złożyć swoje jaja. 

Świnki morskie trafiły pod opiekę Pani Leśniczej Beaty z leśnictwa Bulkowo. Co stało się z nimi później?

Szczęśliwy finał historii wyrzuconych świnek

Kilkanaście godzin po opublikowaniu historii, na Facebooku Nadleśnictwa Pułtusk pojawił się kolejny post. Poinformowano w nim, że świnki morskie mają się dobrze i zostają przekazane Stowarzyszeniu Pomocy Świnkom Morskim w Warszawie.

I faktycznie - 6 października na FB Stowarzyszenia pojawił się wpis poświęcony świnkom morskim. Zwierzątka nabierają sił i czekają na kontrolę weterynaryjną. Zwierzątka będą oddane do adopcji po okresie kwarantanny (wprowadzonej między innymi po to, by sprawdzić, czy samiczki nie są w ciąży).

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE