PUZIKi czyli Polsko-Ukraińskie Zajęcia Integracyjno-Kreatywne

2022-04-25 9:55
dzieci
Autor: Pixabay

Wystartowały PUZIKi czyli pierwsze w Płocku zajęciami dla ukraińskich dzieci, których celem jest nauka języka polskiego w formie twórczej zabawy. Spotkania rozwijające umiejętności językowe, emocjonalne i społeczne będą prowadzone przez doświadczonych nauczycieli z Polski i Ukrainy.

Twórcze zajęcia nauki języka polskiego dla dzieci oraz jednoczesna nauka polskiego dla dorosłych to część projektu MaKI – Mazowieckie Kluby Integracyjne, który realizuje Samorząd Województwa Mazowieckiego, Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Biblioteki Pedagogiczne na Mazowszu. W najbliższym czasie wystartują także kursy języka polskiego online (dla osób, które nie mogą dojechać do Płocka) oraz zajęcia dla ukraińskich dzieci, podczas których otrzymają wsparcie w odrabianiu zadań domowych. Lekcje poprowadzą nauczyciele ukraińscy i polscy, wykładowcy akademiccy, trenerzy kreatywności.

logo MAKI
Autor: MSCDN

Jako pierwsze wystartują PUZIKi, czyli Polsko-Ukraińskie Zajęcia Integracyjno-Kreatywne, podczas których uczniowie ukraińscy będą rozwijali swoje umiejętności językowe, emocjonalne, społeczne i intelektualne w formie zabawy. Spotkania będą realizowane w oparciu o scenariusze zajęć twórczych, odpowiednio zmodyfikowanych pod kątem potrzeb małych uczestników. Prowadzący pomogą dzieciom w wieku 8-12 lat wyzwalać twórczą aktywność i działać wspólnie w atmosferze bezpieczeństwa i akceptacji. Co istotne, zajęcia poprowadzą polscy trenerzy twórczości, z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, oraz nauczyciele ukraińscy. Liczymy, że dzięki temu uczestnicy będą czuli się swobodniej, a tym samym łatwiej przyswoją polskie słownictwo i gramatykę. Zajęcia będą także okazją, by podczas integracji dzieci przełamywały swoją nieśmiałość, budowały zaufanie i naturalnie rozwijały swoje talenty oraz umiejętności językowe. Nauczą się także szanować własne poglądy, wzbogacą zasób wiedzy o otaczającym je świecie oraz słownictwo. Ucząc języka polskiego z pomocą twórczych zabaw, chcemy także uaktywnić płynność myślenia, wrażliwość na problemy, oryginalność. Warto podkreślić, że wspólna nauka poprzez twórczą zabawę wyzwala wiele pozytywnych emocji. Zajęcia będą organizowane w poniedziałki i środy w godz. 16.30-18.00 w MSCDN Wydział w Płocku.

W tym samym czasie, w sali obok, będą odbywały się zajęcia z nauki języka polskiego dla rodziców i opiekunów małych uczestników PUZIKów. Tajniki polskiej gramatyki i składni będą tłumaczyli nauczyciele z Ukrainy, którzy znają język polski. Wszystkie zajęcia są bezpłatne.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE