"Od grafitu do granitu" czyli obrazy i rzeźby pięciu polskich artystów plastyków

2021-05-04 13:45 Mr. J
Ryszard Rogala
Autor: Ryszard Rogala PARYŻ - KATEDRA NOTER DAME, Ryszard Rogala, 1981r.

Już od 7 maja 2021 roku Muzeum Mazowieckie zaprezentuje prace czterech malarzy Ryszarda Rogali, Adama Papke, Krzysztofa Ludwina, Anatola Martyniuka oraz rzeźbiarza Janusza Owsianego. W latach ubiegłych mieliśmy już okazję poznać szeroki wachlarz ich dorobku artystycznego. Tym razem podzielą się z nami pracami wykonanymi przez każdego z nich w innej technice plastycznej.

Ryszard Rogala wykorzystał rysunek, aby przekazać emocje czy atmosferę miejsc. Adam Papke kierując się intuicją stworzył świat różnorodnych kompozycji techniką wymagającą, jaką jest akwarela. Krzysztof Ludwin inspiracje zaczerpnięte z codziennych doświadczeń utrwalił stosując farby akrylowe. Anatol Martyniuk oddał magię łączącą nastoje oraz emocje wykorzystując w tym celu malarstwo olejne. Ostatni artysta Janusz Owsiany to rzeźbiarz, który zgłębiając tajemnice ludzkiego istnienia stworzył prace w drewnie, metalu oraz kamieniu.

granit
Autor: Muzeum Mazowieckie

Podróż po malowniczych kompozycjach odkrywających wrażliwość oraz umiejętności artystów dostępna będzie w muzeum do 6 czerwca 2021 r.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl