Nowy eko pojazd dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego

2022-01-28 8:36
ecobus
Autor: Urząd Miasta Płocka

W czwartek rano na terenie Ośrodka przy ul. Lasockiego nastąpiło symboliczne przekazanie uczniom kluczy do 9-osobowego opla vivaro. W oczy rzucała się zielona tablica rejestracyjna auta - pojazd ma bowiem napęd elektryczny.

Został kupiony za środki z dziewiątej edycji Budżetu Obywatelskiego Płocka. Opel kosztował nieco ponad 191 tys. zł. Ośrodek zbudował też stację do ładowania pojazdów elektrycznych za 25 tys. zł.

Samochód posłuży do transportu uczniów na krótkich dystansach (auto jest ekologiczne, ale jego zasięg nie przekracza 340 km). Podopieczni Ośrodka będą nim jeździć na różne zajęcia lub wycieczki np. do Książnicy Płockiej lub do Teatru Dramatycznego.

- Młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 otrzymała busa, który pozwoli jej bezpiecznie jeździć na różne zajęcia i wycieczki – mówi prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Taki 9-osobowy pojazd zabierze całą klasę (są one nieliczne, często np. 4-osobowe). Z dużym prawdopodobieństwem możemy napisać, że jest to pierwszy taki samochód dla specjalnego ośrodka szkolno-wychowawczego w kraju.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE