Mamy w Płocku czterech nowych posiadaczy medali Laude Probus

2021-11-26 10:42
Medale LP
Autor: Urząd Miasta Płocka

Marek Chojnacki, Zbigniew Jeziorowski, Grzegorz Padzik i Tadeusz Zombirt dołączyli do grona uhonorowanych medalem Laude Probus, godny pochwały.

Podczas uroczystości prezydent Płocka Andrzej Nowakowski w krótkich słowach przedstawił każdego z wyróżnionych. Marka Chojnackiego znamy jako inicjatora budowy pomnika-kolumny bohaterskich obrońców Płocka z 1920 r., ale też Małachowiak aktywnie pielęgnujący więzi innych absolwentów wszystkich roczników ze szkołą i naszym miastem. Zbigniew Jeziorowski to bratanek odznaczonego Krzyżem Walecznych obrońcy miasta Tadeusza Jeziorowskiego. Wiele czasu i energii poświęcił pielęgnowaniu przywracaniu pamięci o braciach Jeziorowskich: Józefie, Tadeuszu i Zbigniewie. Starszy brygadier Grzegorz Padzik przez ponad trzydzieści lat dbał o bezpieczeństwo płocczan, także stojąc na czele płockich strażaków. Tadeusz Zombirt, wieloletni dyrektor Małachowianki i wiceprezes płockiego oddziału PTTK, niestrudzenie zachęcający do uprawiania turystyki i krzewiący wiedzę o Płocku i jego historii.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE