Każdy dziki zapylacz marzy o takim miejscu. W płockim parku powstał wyjątkowy hotel

2022-06-29 7:03
Hotel dla Zapylaczy
Autor: Urząd Miasta Płock

W Parku Północnym pojawiły się trzy hotele dla dzikich zapylaczy. Wykonali je pracownicy ekipy remontowej Przedsiębiorstwa Gospodarowania Odpadami, wykorzystując do tego w całości odpady komunalne, jak stare meble, drewno, słomę, pędy roślin oraz elementy ceramiczne.

Pierwszy hotel dla zapylaczy stanął w Płocku na Podolszycach Południe i był inicjatywą zgłoszoną do Budżetu Obywatelskiego Płocka. Kolejne dwa wykonano (nawiercając pnie uschniętych drzew) w parku przy schodach Broniewskiego. Przed miesiącem zaś Przedsiębiorstwo Gospodarowania Odpadami postawiło dwa hotele dla dzikich zapylaczy w sąsiedztwie gmachu Politechniki Warszawskiej przy ul. Łukasiewicza.

Musimy pamiętać, że nie będziemy mieli owoców i zieleni miejskiej bez owadów zapylających. Tymczasem koszenie traw, czy grabienie liści niszczy ich naturalne kryjówki. Hotele dla dzikich zapylaczy zaś pozwalają różnym gatunkom pszczół i trzmieli znaleźć schronienie, i rozmnażać się.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE