Jeśli chcecie osiągnąć swoje wewnętrzne ZEN koniecznie zadzwońcie do płockiego Spichlerza

2022-09-30 7:30
ZEN
Autor: Pixabay

Dział Etnografii Muzeum Mazowieckiego w Płocku zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Żywe muzeum”. Będzie to praktyczny warsztat medytacji prowadzony przez Grzegorza Piaskowskiego, wykwalifikowanego nauczyciela medytacji Zen i autora stałej ekspozycji muzealnej ”Sztuka Dalekiego Wschodu. Płockie skarby buddyjskiej Azji”.

Warsztat nawiązuje do tematyki wystawy, której głównym tematem jest buddyzm. Istotą buddyzmu jest medytacja, a istotą medytacji jest uważność. To właśnie ten aspekt medytacji trafił do zachodniej psychologii jako metoda terapeutyczna zwana „mindfullness”. Stało się to za sprawą Jona Kabat-Zinna (założyciel Ośrodka Uważności w Medycynie, Opiece Zdrowotnej i Społeczeństwie Wydziału Medycznego University of Massachusetts). Ów profesor medycyny był jednym z założycieli struktur buddyjskiej szkoły Zen Kwan Um, wywodzącej się ze starożytnej koreańskiej tradycji zachowującej ciągłość linii przekazu.

Z tą szkołą związany jest również prowadzący warsztat, co jest ważne z uwagi na to, że uczestnicy będą mieli do czynienia z nauczaniem metody wywodzącej się z, uznanej przez inne tradycyjne szkoły buddyjskie i ugruntowanej tradycji nauczania potwierdzonej certyfikatem.

Termin: 8 października 2022 (sobota) , godzina 12:00. Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona – obowiązują zapisy pod telefonem (24) 262 25 95

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE