Hej sokoły! W Płocku na świat przyszły trzy pisklaki tego drapieżnika

2020-05-21 12:37
Sokół
Autor: PKN Orlen

Obrączki obserwacyjne oraz ornitologiczne otrzymała trójka piskląt sokoła wędrownego, które przyszły na świat w Zakładzie Produkcyjnym PKN ORLEN w Płocku.

Na przestrzeni 18 lat na terenie PKN ORLEN sokoły wychowały już 51 piskląt - w tym 4 z adopcji. Internauci z całej Polski mogą teraz nadać imiona samiczce i dwóm samcom.

PKN ORLEN uczestniczy w odbudowie krajowej populacji sokoła wędrownego od 20 lat. W ten sposób przyczyniamy się do ratowania gatunku oznaczonego w Polskiej Czerwonej Księdze Zwierząt jako skrajnie zagrożony. Angażujemy się również w edukację przyrodniczą, wspieramy badania naukowe w tym obszarze i mamy swój wkład w rozwoju monitoringu na terenie Polski – mówi Adam Tworkowski, Dyrektor Biura Ochrony Środowiska PKN ORLEN

Propozycję imion dla trzech młodych płockich sokołów można składać poprzez stronę www.peregrinus.pl W drugim etapie konkursu odbędzie się głosowanie na najlepsze imię dla tegorocznych piskląt.

Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 17
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
COŚ DOBREGO #21
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE