Fake News

i

Autor: pixabay.com Fake News

Fala fake newsów zalewa internet - NASK ostrzega przed dezinformacją dotyczącą Ukrainy

2022-03-22 8:31

W ostatnim czasie pojawiło się wiele dezinformacji i fake newsów na temat wojny na Ukrainie – ostrzega państwowy instytut badawczy NASK i radzi krytyczne patrzenie na pojawiające się treści. Więcej na ten temat w artykule.

Jesteśmy stale narażeni na dezinformację

"Miejmy na uwadze, że narażeni na dezinformację jesteśmy w każdym momencie. Należy krytycznie traktować wszelkie podejrzane treści w internecie. Takie podejście pozwoli nam nie stać się narzędziem w rękach autorów akcji dezinformacyjnych" – wskazał NASK na Twitterze na administrowanym przez siebie profilu #WłączWeryfikację. "W ostatnim czasie pojawiło się wiele dezinformacji i fake newsów na temat wojny na Ukrainie. Zgłaszajmy podejrzane profile do administracji mediów społecznościowych" – radzi NASK.

Davide Martello gra na fortepianie w Medyce

Weryfikujmy informacje wywołujące emocje

NASK podkreśla również, by pamiętać o weryfikacji treści zamieszczanych w internecie, szczególnie tych, które wydają się kontrowersyjne. Zaznacza też, że jeżeli ktoś padł ofiarą manipulacji i powielił fake newsa, powinien sprostować przekazane treści.

NASK jest państwowym instytutem badawczym nadzorowanym przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów.

Źródło: PAP

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE