AFGANISTAN - dwa polskie samoloty lecą z misją ewakuacyjną!

2021-08-17 9:13
Samolot wojskowy
Autor: Victor flickr.com Samolot wojskowy

Dwa polskie samoloty wojskowe są w drodze do Afganistanu, a trzeci wystartuje wkrótce. Na liście do ewakuacji jest około 100 osób - poinformował we wtorek, 17 sierpnia, szef KPRM Michał Dworczyk.

Samoloty ewakuują ludzi z Afganistanu

W Romowie z Polsat News Dworczyk był przekazał, że "dwa polskie samoloty wojskowe są w drodze trzeci wystartuje wkrótce" - poinformował Dworczyk. Powiedział, że sytuacja w Afganistanie jest niestabilna. "Samo zorganizowanie od strony technicznej załadunku tych osób od samolotów, które pojawią się w Kabulu dla wszystkich jest dużym wyzwaniem. Tu chodzi o zweryfikowanie osób, które pojawią się na lotnisku" - powiedział.

Mieszkańcy bronią "Psiej górki" na warszawskim Natolinie

Pytany ile osób mają zabrać polskie samoloty. "W tej chwili na liście osób do ewakuacji jest około 100 takich osób, które współpracowały, czy to z Polskim Kontyngentem Wojskowym czy z naszą placówką. Natomiast ta sytuacja jest dynamiczna" - powiedział Dworczyk.

Zapewnił, że Polska zrobi wszystko, żeby ewakuować Afgańczyków współpracujących z polską stroną. "Tak jak pan premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, zrobimy wszystko, żeby każdy, kto współpracował z polskimi żołnierzami i dyplomatami, a dzisiaj potrzebuje pomocy, taką pomoc uzyskał" - powiedział minister.

Źródło: PAP