Tydzień Bibliotek w Pile

2022-05-04 14:41
Książki, biblioteka
Autor: pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

Wspólne czytanie, rozmowy o literaturze oraz spotkanie z Tomaszem Brewczyńskim to wszystko przygotowała pilska biblioteka z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

Tegoroczna akcja odbywa się pod hasłem „Świat w Jednym Miejscu”. Dziać się będzie zarówno w głównej siedzibie biblioteki oraz przestrzeni miejskiej. Tydzień Bibliotek rozpoczniemy od spotkania z Tomaszem Brewczyńskim – rodowitym mieszkańcem Piły, bankowcem. Pierwszą książkę wydał w 2020 roku i od tamtej pory nie wyobraża sobie życia bez pisania. To spotkanie odbędzie się 10 maja o 19 w Bibliotece Głównej przy ul. Staromiejskiej. Kolejnym wydarzeniem jest gra terenowa Książka GO!, która po raz kolejny zostanie zorganizowana w Pile. Zabawa polega na szukaniu książek, ukrytych w różnych miejscach miasta, a nagrodami są odnalezione książki. Wskazówki do lokalizacji, w których zostaną ukryte książki, będą opublikowane na Facebooku biblioteki - 14 maja punktualnie o godzinie 10:00.

Udział we wszystkich wydarzeniach organizowanych w ramach tygodnia bibliotek jest bezpłatny.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE