Sprawcy przemocy odizolowani od swoich ofiar

2021-06-08 10:11 JZ
przemoc
Autor: Pixabay

Pilscy policjanci apelują by zgłaszać akty agresji. Pokrzywdzeni nie powinni być bierni wobec przemocy.

Ostatnio funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile, którzy byli wzywani do interwencji domowych dwukrotnie zastosowali procedurę wydania nakazu opuszczenia mieszkania oraz zakazu zbliżania się. Jak się okazało oprawcy będąc pod wpływem alkoholu - wielokrotnie wszczynali awantury.

Ponadto policjanci pionu dochodzeniowego prowadzili sprawę o znęcanie się fizyczne i psychiczne nad partnerką przez jej konkubenta. 47-letni pilanin bił kobietę i zamykał w mieszkaniu. W trakcie śledztwa wyszło też na jaw, że oprawca stosował przemocy wobec dwójki dzieci w wieku 10 i 13 lat. Na wniosek funkcjonariuszy oraz Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Pile sąd zdecydował o aresztowaniu mężczyzny, na razie na najbliższe trzy miesiące, ale z pewnością za kratkami posiedzi dłużej.

Sytuacje, w których rozgrywają się rodzinne dramaty są bardzo często ukrywane przed wszelkimi służbami. Najczęściej pokrzywdzeni nie zgłaszają się o pomoc ponieważ są zastraszani przez sprawców przemocy. Funkcjonariusze apelują do mieszkańców o niebagatelizowanie sygnałów, które mogą świadczyć o przejawach przemocy w stosunku do drugiej osoby i zgłaszaniu takich sytuacji.

Mówi sierż. Wojciech Zeszot rzecznik prasowy pilskiej policji i dodaje, że najważniejszy jest pierwszy krok, by uwolnić się od domowego oprawcy. Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Pile są zawsze gotowi nieść pomoc, nawet w najtrudniejszych przypadkach.