Parafia św. Anny w Krajence

i

Autor: Parafia św. Anny w Krajence

Plebania padła łupem złodziei! Policja poszukuje sprawców

2023-01-30 14:50

Szokujące zdarzenie w Krajence (pow. złotowski) w Wielkopolsce. Nieznani sprawcy weszli na plebanię i m.in. ukradli pieniądze z kolędy. Księża wycenili straty, a złodziei poszukuje złotowska policja. Co wiemy na temat tej sprawy?

Wszystko rozegrało się w piątek (27 stycznia) późnym popołudniem. Nieznani sprawcy włamali się do domu parafialnego, niszcząc okna oraz drzwi. Nieoficjalnie straty szacuje się na 10 tys. zł. Policjanci zabezpieczyli już pierwsze ślady.

- Policjanci ustalili, że sprawca dostał się do wnętrza po wybiciu jednego z okien. Kiedy był już w środku, splądrował pomieszczenia plebanii, a następnie skradł dokumenty oraz pieniądze - powiedział nam asp. sztab. Jacek Jackowski ze złotowskiej policji.

Mundurowi starają się teraz ustalić potencjalnych sprawców, jednak może się to okazać niełatwym zadaniem.

- Sam budynek parafii nie posiadał monitoringu. Trwają czynności zmierzające do zabezpieczenia nagrań z kamer znajdujących się na sąsiednich budynkach - wyjaśnia asp. sztab. Jackowski.

Skradzione pieniądze miały zostać przeznaczone m.in. na ogrzewanie i bieżące wydatki kościoła. Parafianie już rozpoczęli zbiórkę pieniędzy, która ma pomóc w bieżącym funkcjonowaniu ich świątyni.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE