Pod wpływem uderzył samochodem w drzewo

2022-08-01 10:55
KPP Piła
Autor: KPP Piła

33-letni mieszkaniec powiatu wałeckiego stracił panowanie nad swoim pojazdem i uderzył w drzewo. Wspólnie z pasażerką postanowili uciec z miejsca. Nie cieszyli się wolnością jednak zbyt długo.

Do wypadku doszło w ubiegły czwartek po godzinie 17:00. Dyżurny pilskiej jednostki otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Leżenica-Kolonia. Ze zgłoszenia wynikało, iż samochód osobowy marki Subaru wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Po dojeździe służb na miejsce kolizji w pojeździe nie było już nikogo. Świadkowie zdarzenia zrelacjonowali, że widzieli jak po uderzeniu, z pojazdu wychodzi mężczyzna oraz kobieta, a następnie szybko oddalają się z miejsca wypadku.

Po ustaleniu niezbędnych informacji policjanci z pomocą psa tropiącego rozpoczęli poszukiwania osób, które były w pojeździe. Po kilkudziesięciu minutach policjanci z Szydłowa na jednej z gminnych dróg zauważyli osoby pasujące do opisu świadków. Podczas rozpytania zarówno kobieta, jak i mężczyzna zaprzeczali, aby ktokolwiek z nich miał prowadzić samochód. Policjanci przeprowadzili badanie trzeźwości. Wynik wskazał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie kobiety i ponad 2 promile u mężczyzny. Jak się okazało, 33-letni mieszkaniec powiatu wałeckiego był także poszukiwany do odbycia kary 7 miesięcy pozbawienia wolności. Został on również zabrany na szczegółowe badania, których wstępny wynik potwierdził obecność amfetaminy w jego organizmie.

Po wytrzeźwieniu i przeprowadzeniu dalszych czynności 33-latek przyznał się do kierowania pojazdem. Mężczyzna usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, za które może grozić kara nawet 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto odpowie za wykroczenie kierowania samochodem bez wymaganych uprawnień oraz doprowadzenie do kolizji, za które sąd może orzec grzywnę w wysokości nawet 30 tysięcy złotych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE