Piła. Raper Stryju podbija internet. Jego piosenka przedstawia historię Polski!

2022-11-24 9:01
Stryju
Autor: Stryju

Raper Stryju znany jest wielu mieszkańcom Piły. Teraz Dawid Stroiński postanowił stworzyć nietypowy utwór muzyczny. W 44-minutowym nagraniu opowiada o historii Polski! Prace nad utworem trwały dwa lata. Musicie to posłuchać!

Pilanin Dawid Stroiński w 44-minutowym utworze przedstawia historię od czasów plemiennych do teraźniejszości. Cały pomysł w jego głowie zrodził się podczas rozmowy z zaprzyjaźnionym historykiem. - Gdy służyłem w wojsku, poznałem nauczyciela. W trakcie rozmowy troszeczkę skarżył mi się na podstawę programową, która ich w dużym stopniu ogranicza. Wtedy pojawił się pomysł, który w znacznym stopniu ewaluował. Na początku miałem w głowie zupełnie inną wizję - mówi nam Dawid "Stryju" Stroiński, który przyznał, że był to najbardziej czasochłonny materiał, który stworzył w swojej karierze.

- Zacząłem pracować nad tekstem w 2020 roku. Sama praca nad tekstem była bardzo intensywna. To nie było tak, że troszeczkę napisałem, a później robiłem sobie przerwę. Z tego, co liczyłem, pracowałem około 100 godzin miesięcznie przez 2 lata - przyznał Stryju.

Pełna wersja dostępna jest na specjalnej płycie, a wersję skrócona znajdziemy m.in. na youtube, gdzie wyświetliło ją już ponad 100 tysięcy osób. Teledysk do utworu wraz z grafikami stworzył artysta o pseudonimie ThrashingMadPL. Znajdziemy w nim m.in. mapę Polski i Europy zmieniającą się w zależności od tego, o czym śpiewa Stryju. Poniżej zamieszczamy cały utwór, który naprawdę warto odsłuchać!

Sonda
Czy podoba Ci się historia Polski przedstawiona w ten sposób?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE