Pierwsze aresztowania w sprawie internetowych oszustw dokonanych w naszym regionie

2021-11-18 15:52
policja
Autor: KPP Piła

Pilscy mundurowi zatrzymali 3 obywateli Ukrainy zamieszanych w internetowe oszustwa, w których ofiarami padli mieszkańcy naszego regionu. Poszkodowani otrzymywali wiadomości SMS związane z zaległością w płatności za prąd. Żadna z nich nie była prawdziwa, a zawarty w niej link przenosił użytkownika na fikcyjną stronę banku. Nieświadomi pokrzywdzeni, po wpisaniu swoich danych logowania umożliwiali oszustom przejęcie całkowitej kontroli konta bankowego.

Badając sprawę policjanci dokonali ustaleń, które pozwoliły na zatrzymanie na terenie gminy Swarzędz 21 letniego obywatela Ukrainy. Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji zatrzymali na terenie Poznania kolejnych dwóch obywateli Ukrainy. Mężczyźni planowali wypłacić w bankomacie środki z różnych kont bankowych. Podczas wspólnych działań pilskich i poznańskich policjantów zabezpieczonych zostało kilkadziesiąt kart bankomatowych, kart sim oraz kilka telefonów komórkowych. Na poczet przyszłej kary zostało również zabezpieczone mienie o wartości ponad 30 tysięcy złotych.

W prowadzonej sprawie zarzuty usłyszało trzech mężczyzn. 21-latek odpowie za pomoc w przestępstwie. Natomiast dwóch jego rodaków w wieku 29 i 22 lat usłyszało zarzuty dokonania oszustw i decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE