Okradł sklep i groził sąsiadce

2022-09-27 17:53
KPP Wałcz
Autor: KPP Wałcz

Policjanci jednostki Policji w Wałczu otrzymali zgłoszenie o kradzieży sklepowej do której doszło na terenie miasta. Krótko po zgłoszeniu policyjny patrol zauważył mężczyznę odpowiadającemu rysopisowi sprawcy kradzieży. Radiowóz policyjny udał się za mężczyzną, ponieważ ten zaczął uciekać policjanci opuścili radiowóz i ruszyli za nim.

Po chwili został on zatrzymany i okazał się być on sprawcą kradzieży sklepowej. Według zgłaszającego mężczyzna wszedł do sklepu i zaczął pakować towar ze sklepowych półek do papierowej torby. Wśród towaru był alkohol, papierosy i inne napoje. Z zakupami mężczyzna podszedł do sprzedawcy informując, że nie ma pieniędzy i chce otrzymać towar na tzw. „krechę”. Sprzedający nie zgodził się, wtedy 33-latek zabrał towar wartości nie całe 140 złotych i uciekł ze sklepu.

Tego samego dnia będąc pod działaniem alkoholu groził także swojej sąsiadce, pozbawieniem życia. 33-latek usłyszał zarzut kradzieży szczególnie zuchwałej oraz groźby karalnej. Prokurator zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Za popełnione czyny grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE