Nietrzeźwy kierowca, bez uprawnień zatrzymany

2022-06-20 11:46
KPP Złotów
Autor: KPP ZŁOTÓW

To, że policjantem jest się zawsze, nie tylko na służbie, potwierdził funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Okonku. Sierżant sztabowy Michał Czyżewski w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę na jednej ze złotowskich ulic.

Policjant zauważył samochód, którego kierowca miał wyraźne problemy z jazdą po drogach. W pewnym momencie mężczyzna jadący Skodą gwałtownie ruszył, wymuszając pierwszeństwo, prawidłowo jadącemu funkcjonariuszowi. Sposób, w jaki poruszał się pojazd, gwałtowne hamowanie i przyśpieszanie wzbudziły podejrzenie, że zmotoryzowany może znajdować się pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusz zatrzymał pojazd oraz uniemożliwił dalszą jazdę 63-letniemu mieszkańcowi Złotowa.

Wezwany w międzyczasie patrol policji potwierdził przypuszczenia funkcjonariusza z Okonka. Zatrzymany mężczyzna miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnej bazie potwierdzono, że nietrzeźwy złotowianin nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz 63-latek za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie odpowiadał przed sądem.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE