Kontrowersje wokół punktów szczepień masowych w Pile

2021-04-13 15:50
Dzień wolny od pracy za zaszczepienie? Pomysł budzi emocje
Autor: pixabay Dzień wolny od pracy za zaszczepienie? Pomysł budzi emocje

Powstaną dwa proponowane przez starostwo powiatowe, nie zostaną natomiast uruchomione dwa inne przygotowane przez Urząd Miasta w Pile.

Prezydent Piotr Głowski jest zbulwersowany odmową NFZ-etu i twierdzi, że to decyzja polityczna.

Nie można się zachowywać w obecnej sytuacji jak ostatni, wyrachowani dranie, którzy próbują zbić na tym mikro – według nich – kapitalik.

Mówił prezydent Piły na zwołanej po ogłoszeniu decyzji NFZ-etu konferencji.

Piotr Głowski poinformował, że punkty wyznaczone przez Urząd Miasta - w Ars Medicalu i w budynku Centrum Strzelectwa Sportowego Tarcza – są już gotowe do szczepień, wyposażono je w komputery i niezbędny sprzęt, jest też przygotowany biały personel – 60 osób oraz wielu, którzy zadeklarowali pomoc w charakterze wolontariatu. W tak zorganizowanych miejscach łącznie można byłoby szczepić 2 tys osób dziennie. Tymczasem w punktach zaproponowanych przez starostwo powiatowe o połowę mniej. Prezydent Głowski zwraca też uwagę na niekomfortowe warunki w jakich odbywać się będą szczepienia. Jeden z nich powstanie w namiocie na stadionie przy ul. Okrzei, drugi w budynku przy ul. Rydygiera, w pobliżu Szpitala Specjalistycznego w Pile.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE