Klasa w Kinie - nowy projekt w pilskim Heliosie!

2021-06-08 9:09 JZ
helios-piła
Autor: Pixabay

Seanse szkolne na wyłączność, to propozycja dla pilskich szkół i przedszkoli. Nowy projekt pilskiego Heliosa.

Seanse szkolne na wyłączność, to propozycja dla pilskich szkół i przedszkoli. Z tej szansy, by spędzić czas poza murami szkoły, przed dużym ekranem, skorzystali już pierwsi uczniowie pilskich szkół, na specjalnym sensie były też w kinie grupy przedszkolne.

Dla dzieci seans w kinie to podróż do świata magii oraz sposób na pobudzanie wyobraźni. Dla młodzieży jest to idealny pretekst do poruszenia nowego tematu, problemu oraz rozwinięcia nowych zainteresowań.

Mówi dyrektor pilskiego Heliosa Adrian Glugla

Projekt zakłada, że w bezpiecznych warunkach zorganizowany zostanie pokaz wybranego filmu z gwarancją, że nie będą w nim brały udziału osoby postronne. Istnieje także możliwość zamówienia seansu ze specjalną prelekcją lub quizami dla dzieci w ramach projektów edukacyjnych: Kino na Temat lub Kino na Temat Junior oraz Akademia Filmowa i Sztuka z klasą.

Jesteśmy świadomi jaką wartością w edukacji szkolnej jest kontakt ze sztuką filmową. Nic nie skupia tak uwagi jak duży ekran i niezwykła kinowa atmosfera.

Dodaje dyrektor Glugla

Klasa w Kinie to nowy projekt, ale do pilskiego Heliosa wróciły też popularne cykle Kino Konesera i Kino Kobiet oraz Maratony Grozy.