Każdą wolną chwilę wykorzystują, by się szkolić

2021-12-07 18:00
122. batalion lekkiej piechoty w Dolaszewie
Autor: 122. batalion lekkiej piechoty w Dolaszewie

Choć służą w najmłodszym pododdziale wielkopolskiej „Dwunastki”, żołnierze 122 batalionu lekkiej piechoty w Dolaszewie nie zwalniają tempa. Ostatnio doskonalili oni m.in. umiejętności strzeleckie i taktyczne.

Żołnierze z dolaszewskiego batalionu nie zwolnili tempa. Za nimi kolejne, obowiązkowe szkolenie rotacyjne. Tradycyjnie, dowódcy i instruktorzy zaplanowali ćwiczenia na dwa dni. Pierwszego dnia, żołnierze doskonalili swoje umiejętności strzeleckie. Kolejne zagadnienia, z którymi musieli się zmierzyć to m.in. topografia, czyli praca z mapą i wykonanie marszu na orientację. Wojska Obrony Terytorialnej kładą silny akcent na pierwszą pomoc medyczną. Wiedzę z tego zakresu, żołnierze mogą wykorzystywać nie tylko w ramach ewakuacji rannego z pola walki, ale również w życiu codziennym, bo przecież jednym z zadań WOT jest służba i pomoc lokalnej społeczności. Podczas drugiego dnia szkolenia, terytorialsi szkolili się z zakresu taktyki i doskonalili sprawność fizyczną oraz trenowali samoobronę.

Chętni do służby wojskowej w 122 blp w Dolaszewie wciąż jeszcze mogą zgłaszać się. Rekrutacja trwa. Aby wykonać pierwszy krok, należy skontaktować się z rekruterem 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej za pośrednictwem strony internetowej