Handlarz narkotyków zatrzymany

2022-01-21 18:09
KPP Piła
Autor: KPP Piła

Policjanci z Wyrzyska na bazie dokonanych ustaleń pozyskali informację, że jeden z mieszkańców gminy Szamocin może posiadać znaczne ilości narkotyków, a także zajmować się ich dystrybucją na terenie powiatu pilskiego oraz chodzieskiego.

Funkcjonariusze postanowili przeszukać mieszkanie podejrzanego. Podczas czynności mężczyzna przebywał w pomieszczeniu gospodarczym i był w trakcie porcjowania kilkunastu paczek z narkotykami.

Policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 1,3 kilograma amfetaminy, a do tego wagę elektroniczną, woreczki strunowe oraz ponad 3000 złotych w gotówce. Funkcjonariusze, którzy zajęli się sprawą ustalili również, że mężczyzna wielokrotnie udostępniał narkotyki innym osobom. W ciągu kilku następnych dni zostały zatrzymane kolejne 3 osoby, które były powiązane z tym przestępczym procederem.

Mówi st. sierż. Wojciech Zeszot z Komendy Powiatowej Policji w Pile

Prowadzone postępowanie pozwoliło ostatecznie przedstawić mężczyźnie aż 30 zarzutów. 29 z nich dotyczyło udzielania narkotyków, które 46-latek sprzedawał na terenie powiatu pilskiego oraz chodzieskiego. Ostatni zarzut dotyczył posiadania znacznej ilości narkotyków, którą zabezpieczyli policjanci. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE