Czarne chmury nad czarnym sportem w Pile

2021-10-19 10:45
stadion
Autor: MOSiR Piła

Wszystko wskazuje na to, że w nowym sezonie żużel nie powróci na stadion przy Bydgoskiej. Spowodowane jest to opóźnieniami w modernizacji obiektu. Wciąż brakuje zgody na rozpoczęcie prac budowlanych.

Choć chętni do reaktywacji pilskiego klubu są, konieczne jest jeszcze miejsce, gdzie można organizować zawody. Dotychczasowe nie spełnia obowiązujących standardów, tym samym nie nadaje się do użytkowania. Nieznany jest również termin rozpoczęcia modernizacji obiektu, bo nie wiadomo, kiedy miasto otrzyma zgodę budowlaną na rozpoczęcie prac.

Wszyscy tu chcemy powrotu żużla do Piły. Niestety jest dużo niewiadomych. Ciężko rozmawia się zawodnikami, jak my sami nie wiemy, czy w ogóle pojedziemy. Każdemu z nas zależy, aby ten projekt się udał, ale musimy mieć warunki, aby ten pomysł zrealizować.

Mówi Zbigniew Leszczyński, jeden z pilskich biznesmenów, który zadeklarował pomoc finansową w reaktywowaniu naszej drużyny.

Dobra wiadomość dla fanów czarnego sportu jest taka, że inicjatorzy reaktywacji pilskiego klubu nie składają broni. Jeżeli nie uda im się tego zrealizować w najbliższym sezonie, podejmą kolejną próbę w 2023 r.