Chodzieżanie w tym roku nie będą mogli narzekać na brak imprez kulturalnych

2022-01-14 18:08
Chodzież
Autor: Jurek Wyczechowski

Choć sytuacja związana z pandemią koronawirusa cały czas jest niepewna, organizatorzy imprez obawiają się o każdy kolejny dzień, w Chodzieży nie zwalniają wcale tępa. Prócz sprawdzonych i cieszących się popularnością wydarzeń, na mieszkańców czeka również kilka niespodzianek.

Pierwsza z nich prawdopodobnie już na początku marcu. W Chodzieży wystąpi zespół rodem z Piły. Ich koncerty to niepowtarzalna uczta dla ciała i duszy. Mowa oczywiście o zespole Strachy Na Lachy. Miesiąc później kolejna muzyczna uczta, tym razem będzie okazja usłyszeć „Nocnego Kochanka”. Fani hip-hopu w chodzieskiej ofercie koncertowej znajdą również coś dla siebie. W maju wystąpi tam „Grubson”. Swój jubileusz w chodzieskim amfiteatrze świętował będzie również zespół Lady Pank, który zagra koncert w sierpniu. Na przełomie lipca i sierpnia Chodzież ponownie stanie się Polską, a nawet europejską stolicą jazzu, a to za sprawą warsztatów „Cho-Jazz”. Wiadomo, że na każdy festiwalowy dzień jest już zaproszony artysta, jednak organizatorzy nie zdradzają szczegółowych planów.

Prócz koncertów nie zabraknie również kabaretów. W nowym terminie do chodzieskiego amfiteatru powróci impreza, która okazała się w ubiegłym roku ogromnym sukcesem. Mowa oczywiście o konkursie kabaretów „CHI – CHOT”. Choć kalendarz już teraz wygląda imponująco, nie jest to ostatnie słowo wypowiedziane w Chodzieży.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE