65-latek przywłaszczył torebkę 71-latki

2022-05-13 13:36
KPP Piła
Autor: KPP Piła

Do zdarzenia doszło w jednym z pilskich supermarketów. Kobieta przez przypadek po zakończonych zakupach pozostawiła swoją torebkę w sklepowym wózku.

Po krótkiej chwili zorientowała się, ze nie ma przy sobie swojej własności i wróciła z powrotem do sklepu w nadziei, że odnajdzie zgubę. Stało się jednak inaczej, ponieważ torebki już nie było w pozostawionym miejscu.

Roztrzęsiona kobieta poinformowała pilskich mundurowych, że w torebce poza dowodem osobistym, telefonem i legitymacją emeryta była jeszcze gotówka w kwocie 8 tysięcy złotych. Pieniądze te były przeznaczone na prezent dla jednego z jej wnuków. Policjanci sprawdzili nagrania z kamer monitoringu. Na zarejestrowanym materiale widoczny był mężczyzna w średnim wieku, który wyciągnął torebkę z wózka, a następnie udał się z nią za sklep. W tym miejscu wyjął z niej pieniądze oraz telefon komórkowy, a pozostałe rzeczy wyrzucił do śmietnika.

Zebranego materiału pozwoliła już po niecałej godzinie ustalić sprawcę. Okazał się nim 65-letni mieszkaniec powiatu pilskiego, który został zatrzymany. Mężczyzna usłyszał już zarzut, za który grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE