z

i

Autor: UM Złotów

300 tysięcy złotych w rękach mieszkańców Złotowa

2021-08-18 6:54

To ostatnie dni na zgłoszenie propozycji do Budżetu Obywatelskiego.

Każda inicjatywa musi być poparta 20 podpisami innych Złotowian, a jego wartość nie może przekraczać 75 tys. zł. Wybrane przez mieszkańców przedsięwzięcia będą realizowane w przyszłym roku. Zgłosić można dowolny pomysł na twarde zadania inwestycyjne lub miękkie działania (takie jak np. wydarzenia, festiwale, warsztaty). Formularz dostępny jest on-line. W nim należy opisać proponowane przedsięwzięcie i je uzasadnić, wskazując m.in. jakie korzyści przyniesie mieszkańcom i jak wpłynie na ich życie.

Ważne, aby wskazać lokalizację dla projektu i przedstawić także wstępny, szacunkowy kosztorys działania, który będzie potem weryfikowany przez miejskich urzędników.

Mówi burmistrz Złotowa Adam Pulit.

W poprzednich latach - przypomnijmy - powstały m.in. pola do golfa i disc golfa, ogród sensoryczno-edukacyjny, kolorowy plac zabaw i zmodernizowano też boisko. Na wypełnienie formularza do tegorocznego budżetu obywatelskiego jest czas tylko do 20 sierpnia. W razie pytań lub wątpliwości można liczyć na pomoc Urzędu. Potem zgłoszone projekty będą poddawane weryfikacji i te spełniające wymagania formalne zostaną przedstawione 24 września. Następnego dnia ruszy miejskie głosowanie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE