PSP Piła

i

Autor: PSP Piła

3,5 mln zł uziemione na strażackim parkingu

2023-02-02 14:38

Miał pomagać w gaszeniu pożarów i ratowaniu ludzi, zajmuje tylko miejsce na parkingu. Mowa o wartym 3,5 mln zł samochodzie gaśniczym firmy Rosenbauer, który trafił do pilskiej jednostki straży pożarnej pod koniec roku.

Wycofanie pojazdu z użytku to pokłonie bardzo niebezpiecznego wypadku z udziałem samochodu tego samego producenta. - Niestety inne drabina tego samego modelu uległa wypadkowi w Inowrocławiu. W czasie ćwiczeń i doskonalenia doszło do jej złamania. W związku z tym dostaliśmy polecenie z Komendy Głównej o wycofaniu . W tej chwili drabina faktycznie stoi kolokwialnie mówiąc uziemiona - powiedział mł. bryg. Paweł Kamiński, zastępca komendanta PSP w Pile.

Samochód brał udział w kilku akcjach, jednak nie był nigdzie używany do ratowania ludzi czy działań gaśniczych. Czekamy na wyniki kontroli i dochodzenia która prowadzi specjalna komisja. Ma ona ustalić co stało się z drabiną w Inowrocławiu oraz określić czy będą jakieś inne postępowania wobec drabin które są w kraju - dodaje Kamiński.

Pilscy strażacy uspokajają jednak, że wyłączenie z użytku nowego wozu nie wpływa na bezpieczeństwo mieszkańców. Jednostki w powiecie pilskim dysponują pojazdami o podobnych parametrach innych producentów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE