26 nowych połączeń autobusowych powstanie w powiecie pilskim

2022-08-02 11:11
autokar
Autor: Pixabay.com

Radni Rady Powiatu w Pile, podjęli uchwałę, która umożliwi utworzenie 26 nowych połączeń autobusowych w powiecie pilskim.

Dzięki tej uchwale od 1 września uruchomione zostaną kursy na trzech trasach: Wyrzysk - Auguścin - Dziunin, Osiek nad Notecią - Wyrzysk - Łobżenica - Rataje oraz Piła - Mościska - Wysoka - Młotkowo-Wyrzysk.

W ten sposób likwidujemy białe plamy komunikacyjne umożliwiając naszym mieszkańcom dojazd do szkół, zakładów pracy, lekarzy czy po prostu na zakupy. To jednak nie jest nasze ostatnie słowo. Będziemy na bieżąco monitorować potrzeby lokalnej społeczności i w miarę możliwości uruchamiać kolejne linie. Dlatego zachęcam Państwa abyście zgłaszali nam swoje potrzeby, a my w miarę możliwości będziemy na nie reagować

Mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Uruchomienie tych linii możliwe jest dzięki dofinansowaniu w wysokości ponad 200 tys. zł jakie Powiat Pilski otrzymał od Wojewody Wielkopolskiego w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Połączeń Autobusowych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE