ZUS. To ostatnie ferie z "bonem turystycznym"

2023-01-24 6:59
wodospad
Autor: BŹ

To już ostatni dzwonek, by wykorzystać bon turystyczny. To 500 złotych na dziecko, które urodziło się przed 2022 rokiem. W całej Wielkopolsce bonów było 430 tysięcy. A 55 tysięcy wciąż jest niewykorzystanych. Dlatego ZUS przypomina, by z bonu skorzystać, bo z końcem marca traci ważność.

Można nim zapłacić za usługi hotelowe czy wycieczką. Tylko w Polsce. I tylko do końca marca.

ZUS przypomina by wykorzystać bony turystyczne przyznawane na dzieci urodzone przed 2022 rokiem (do końca 2021).

- To 500 złotych na dziecko – mówi Marlena Nowicka, rzeczniczka ZUS-u w Wielkopolsce.

Bon turystyczny jest dostępny tylko na Platformie Usług Elektronicznych. Aktywacja bonów jest bardzo prosta. Rodzic, który pobiera świadczenie 500 plus na dziecko taki bon ma u siebie na profilu PUE. Wystarczy wejść na swój profil, w zakładkę „ogólny”, następnie po lewej stronie ekranu odnajdziemy zakładkę „bon turystyczny”. Po kliknięciu w nią zostaniemy poproszeni o uzupełnienie niezbędnych danych kontaktowych, czyli adresu email i numer telefonu komórkowego. Po czym przechodzimy do aktywacji. Zarówno aktywacja, jak i płatność bonem turystycznym, jest bardzo prosta, nie wymaga od nas jakiś skomplikowanych czynności. Aktywować bon można w dowolnym momencie, nawet na dzień przed planowanym wyjazdem.

Bon przyznawany jest w formie dokumentu elektronicznego. Ma 16-cyfrowy numer. Nie można go zamienić na gotówkę, ale można nim płacić kilkakrotnie, aż do wyczerpania kwoty.

Bon turystyczny ważny jest do końca marca tego roku. Do tego czasu trzeba zrealizować płatność bonem, natomiast  - CO WAŻNE -  sama usługa może się odbyć nawet po tej dacie.

Bonem można płacić w miejscach, które są zarejestrowane na liście Polskiej Organizacji Turystycznej.

Ich lista jest dostępna m.in na www.bonturystyczny.gov.plwww.pot.gov.pl.

W całej Wielkopolsce bonów jest 430 tysięcy.

Do tej pory wykorzystani ponad 375 tysięcy. A więc nieaktywnych wciąż jest 55 tysięcy.

Jak powinieneś spędzić ferie? Rozwiąż nasz quiz i się przekonaj!

Pytanie 1 z 9
Lubisz sporty zimowe?
Źródło: ZUS. To ostatnie ferie z "bonem turystycznym"
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE