ZHR z Ostrzeszowie chce pomóc medykom - trwa zbiórka wody i soków, "dowieziemy wszystko do naszego covidowego szpitala"

2020-11-20 11:51 ksz
zhr
Autor: ZHR Ostrzeszów

​Harcerze chcą pomóc medykom. Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej w Ostrzeszowie dziś i jutro (20 i 21.11) będzie prowadził zbiórkę soków albo wody dla pielęgniarek, ratowników medycznych i lekarzy z Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia. Dlaczego to właśnie są napoje ? Bo ubrany w odzież ochronną personel, pomagający pacjentom z koronawirusem, szybko się odwadnia.

Dziś (20.11) wody i soki będą przyjmowane w godzinach od 16.00 do 18.00 przy ul. Skautów 8 lub Grunwaldzkiej 52 w Ostrzeszowie. Jutro od 9.00 do 13.00 w harcówce ZHR-u przy Zamkowej 31. Wszystko zostanie dowiezione przez harcerzy do szpitala.

Potrzebna jest nasza pomoc dla pielęgniarek, ratowników medycznych i medyków covidowych z naszego szpitala!Wczoraj dostarczyliśmy pierwszy transport mydeł w płynie, wody, elektrolitów i suszarek zebranych wśród naszych harcerek, harcerzy i przyjaciół harcerstwa. Jednak przede wszystkim potrzebna jest woda oraz soki, ponieważ ubrani w odzież ochronną lekarze i pielęgniarki szybko się odwadniają. Zatem bardzo prosimy o rozpropagowanie akcji "ZHR Medykom" wśród Waszych znajomych. Akcja jest bardzo prosta. Kupujemy:- wodę w zgrzewkach,- soki,- soki gęste do rozcieńczenia,- ew. napoje izotoniczne, elektrolity do rozpuszczenia.

Następnie składamy w sobotę 21.11 w godzinach 9.00-13.00 w harcówce Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej Obwodu Ostrzeszów (ul. Zamkowa 31 - wejście od strony parkingu za UMiG).My dowieziemy wszystko do naszego covidowego szpitala, by choć w ten sposób wesprzeć walczących na pierwszej linii frontu pielęgniarki, ratowników medycznych i lekarzy.Działamy!

Mówią harcerze z ostrzeszowskiego ZHR. 

O akcji przeczytacie również na facebookowym profilu wydarzenia https://www.facebook.com/events/1088124358277107