Wybrano najlepsze licea i technika w całej Polsce. Jak w rankingu poradziły sobie ostrzeszowskie szkoły?

2023-01-12 13:35
ranking
Autor: pixabay.pl

Wybór szkoły średniej to temat, który budzi ogromne emocje wśród młodych osób, jak i ich rodziców. Ranking portalu edukacyjnego Perspektywy co roku prezentuje najlepsze licea i technika w całej Polsce - i często ułatwia tym samym podjęcie tej ważnej decyzji. W tej edycji dwie ostrzeszowskie placówki zdobyły w nim tytuły srebrnej, jedna - brązowej tarczy.

Znamy najlepsze licea ogólnokształcące i technika w Polsce. Właśnie, już po raz 25. ukazał się ranking portalu edukacyjnego Perspektywy.

Wśród wysoko wyróżnionych i odznaczonych szkół znalazły się także - nie po raz pierwszy - ostrzeszowskie placówki. 

W tegorocznej edycji pod uwagę wzięto wyniki 1360 liceów ogólnokształcących (spośród 2200) i 1185 techników (spośród 1745), które spełniły kryterium wejścia do rankingu.

Zespół Szkół nr I po raz kolejny otrzymał srebrną tarczę i zajął 15. miejsce w Wielkopolsce i 172. w kraju. Zespół Szkół nr 2 - z brązową tarczą - uplasował się na 45. miejscu w województwie wielkopolskim i 493. w całym kraju. Z kolei I LO zajęło 42. miejsce w Wielkopolsce i 479. w kraju - i otrzymało brązową tarczę.

Najlepszym technikum w województwie wielkopolskim zostało Technikum Komunikacji w Poznaniu, z kolei najlepszym liceum - II LO im. Generałowej Zamoyskiej i H. Modrzejewskiej, także w Poznaniu. 

Tabelę rankingu liceów znajdziecie tutaj, a techników - pod tym linkiem.

QUIZ. Nauki ścisłe na poziomie szkolnym. Większość odpada przy piątym pytaniu!

Pytanie 1 z 10
Jaki jest symbol pierwiastka chemicznego rtęci?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE