"Wspólne Czytanie Elementarza prof. Mariana Falskiego" już 7 grudnia w Kraszewicach

2021-12-01 16:02
elementarz
Autor: ksz

To najpopularniejszy elementarz w Polsce, uczyło się z niego kilka pokoleń i 7 grudnia odbędzie się jego głośne czytanie. W gminie Kraszewice już po raz piąty odbędzie się "Wspólne Czytanie Elementarza prof. Mariana Falskiego". W tym roku prócz odczytywania fragmentów podręcznika odbędzie się też koncert z okazji 140. rocznicy urodzin profesora.

To najdłużej funkcjonujący elementarz na świecie, zawiera cały kurs nauki czytania i pisania w jednym woluminie i już niebawem odbędzie się jego głośne czytanie. Zaglądamy do Muzeum Elementarza im. profesora Mariana Falskiego w Kuźnicy Grabowskiej. Tam znaleźć możemy kultowy elementarz patrona muzeum i jak co roku placówka zaprasza na jego odczytywanie. Wydarzenie odbędzie się 7 grudnia w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Kraszewicach. Dodatkowo z okazji 140. rocznicy urodzin Mariana Falskiego zorganizowany będzie koncert. Wszystko rozpocznie się o godzinie 17:00.

Sonda
Uczyliście się z Elementarza Mariana Falskiego?
Atak zimy w Warszawie. Listopad kończy się śnieżycą
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE