Wracają wokandy w Sądzie Okręgowym w Kaliszu, ALE na nowych zasadach

2020-05-29 16:25
sąd
Autor: kalisz.so.gov.pl

Sąd Okręgowy w Kaliszu wraca do normalnej pracy. Będą jednak obowiązywały nowe zasady. Przede wszystkim w salach będzie mogła przebywać ograniczona liczba osób, a każda z nich będzie mieć mierzoną temperaturę. Konieczne będą maseczki i dezynfekcja dłoni.

Z powodu pandemii koronawirusa w ostatnich tygodniach kaliski Sąd Okręgowy, jak zresztą wszystkie w Polsce, działał w mocno okrojonym zakresie. Odbywały się głównie rozprawy, których nie można było przełożyć np. dotyczące zastosowania czy przedłużenia aresztu. Od poniedziałku 1 czerwca kaliski sąd wraca do normalnej - jak na obecne czasy - pracy.

Przede wszystkim chodzi o to, aby w sądzie przebywały osoby, które zostaną wezwane do niego i nie było osób postronnych. Po wtóre chodzi też o to, aby osoby te pojawiały się w budynku o umówionej godzinie i wchodziły do Sądu tylko celem załatwienia konkretnej sprawy. Stosujemy wszelkie środki bezpieczeństwa, jeżeli chodzi o dezynfekcję rąk, używanie rękawiczek. W sali i w budynku przebywamy oczywiście w maseczkach.

Mówi rzeczniczka kaliskiego sądu, sędzia Edyta Janiszewska.

Na drzwiach każdej sali rozpraw jest informacja o dopuszczalnej liczbie osób. Trzeba pamiętać także o zachowaniu minimum 2-metrowej odległości między osobami. Po rozprawach sale będą wietrzone oraz dezynfekowane. A przewodniczący składu będzie mógł poprosić o zdjęcie maseczki, w celu identyfikacji osoby.

Więcej na ten temat w nagraniu poniżej.

Sąd Okręgowy w Kaliszu wraca do normalnej działalności ALE z reżimem sanitarnym - rzecznik sądu sędzia Edyta Janiszewska
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE