Wolontariusze poszukiwani - 8. edycja Szlachetnej Paczki w Ostrzeszowie stoi pod znakiem zapytania

2020-09-17 19:30
szlachetna
Autor: Szlachetna Paczka

Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt społeczny, którego celem jest pomoc najbardziej potrzebującym osobom. W Ostrzeszowie projekt działa od 8 lat. Teraz jednak, po raz pierwszy, nie wiadomo czy akcja ruszy. Na ten moment jest tylko 5 chętnych, a by zacząć działać potrzeba minimalnie 8 osób. Jeżeli do końca września nikt się nie pojawi to ostrzeszowski rejon będzie musiał zostać zlikwidowany.

Ostrzeszowska Paczka znalazła się w trudnej sytuacji. Na pomoc czeka wiele rodzin, ale by im pomóc najpierw muszą znaleźć się osoby, które wdrążą je do projektu. Bez SuperW akcja nie ruszy. Czas na znalezienie chętnych jest do końca września. Lista osób czekających na paczki jest długa.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że takich zgłoszeń możemy mieć dużo, dlatego jest ważne, aby ten zespół był minimum ośmioosobowy. Fajnie by było gdyby było nas więcej, bo wtedy mamy większą szanse nieść mądrą pomoc osobom, które będą do nas zgłoszone.

Mówi lider Szlachetnej Paczki rejonu ostrzeszowskiego Paweł Bator. 

Ostrzeszowski rejon pomógł już kilkuset osobom. Darczyńców również nie brakuje.

To jest chyba jedyny okres w Szlachetnej Paczce, o który się nie martwię. Co roku nie mamy problemów ze znalezieniem darczyńców dla swoich rodzin. W tamtym roku mieliśmy nawet sytuacje, że brakowało nam rodzin, a byli chętni darczyńcy. Wiemy, że darczyńcy nas nie zawiodą.

Dodaje Paweł Bator.

By zgłosić się do Paczki jako wolontariusz wystarczy wejść na https://www.szlachetnapaczka.pl/superw/wolontariat-w-paczce/ Tu zapoznacie się ze wszystkimi szczegółami.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE