Więcej za śmieci w Mikstacie - ile zapłacą mieszkańcy? [POSŁUCHAJ]

2021-02-11 7:30
śmieci
Autor: pixabay.com

Podwyżki za śmieci w Mikstacie. Mimo to i tak stawki są jedne z najniższych w powiecie ostrzeszowskim. Podczas ostatniej sesji Rady Miasta i Gminy Mikstat radni podjęli uchwałę w sprawie zmian stawek za odbiór i zagospodarowanie odpadów.

Mieszkaniec Mikstatu teraz zamiast 16 zł zapłaci 19 zł, a w przypadku posiadania kompostownika nie 15 zł, a 17 zł. To i tak niewielka podwyżka w porównaniu do innych gmin.

Te ceny nasze nadal nie przekroczą 20 zł za osobę. Porównując naszą gminę do gmin sąsiednich jesteśmy - na szczęście, dla naszych mieszkańców jeszcze na poziomie najniższym. Ja tylko przypomnę niedawną sytuacje w Ostrzeszowie - podwyżka do 27 zł. Gmina Ostrów Wielkopolski ma poziom 29zł, 27 zł. Ostrów jako miasto ma poziom 25zł, 23 zł. W zasadzie jedyna przybliżona do nas gmina to Doruchów gdzie mamy 21zł i 20zł.

mówi Tomasz Maciejewski przewodniczący Rady Powiatu.

Jeżeli ktoś chce płacić mniej i mieć kompostownik to deklaracje śmieciową można zawsze zmienić - dodaje Maciejewski.

Deklaracje zmienić można zawsze. Jeżeli ktoś zaopatrzy się w kompostownik, a dzisiaj nie miał takiej deklaracji i płacił na poziomie 16 zł, jeżeli zadeklaruje iż nabędzie kompostownik i faktycznie go nabędzie i nie będzie oddawał śmieci BIO, wówczas będzie miał opłatę na poziomie 17zł.

Więcej za śmieci - mówi przewodniczący powiatu Tomasz Maciejewski i radny Mikstatu Krzysztof Mielcarek

Za przyjęciem uchwały głosowało 14 radnych. 1 osoba wstrzymała się od głosu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE