W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH - sportowa niedziela w Ostrzeszowie

2022-08-12 7:45
sportowa impreza
Autor: pixabay.pl

Zapowiada się niezła impreza! Już w najbliższą niedzielę świętujemy jubileusz 125. lecia Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Ostrzeszowie. Z tej okazji na uczestników czeka wiele atrakcji - nie tylko ze sportem i aktywnością w roli głównej.

Szykuje się niezła impreza! Już w najbliższą niedzielę będziemy obchodzić wyjątkowe święto, bo ostrzeszowskie Towarzystwo Gimnastyczne SOKÓŁ ma już 125 lat - powstało w 1897 roku i działało do wybuchu drugiej wojny światowej. Dla uczczenia tego jubileuszu właśnie w najbliższą niedzielę zostanie zorganizowana impreza pod hasłem W ZDROWYM CIELE, ZDROWY DUCH. Będzie można wycisnąć z siebie siódme poty, zjeść coś dobrego i nieźle się zabawić!

Z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Ostrzeszowskiej, jako punkt pierwszy imprezy zostanie na budynku SOKOLNI, przy ul. Sportowej, budynku dzisiejszego Klubu Sportowego Piast - odsłonięta tablica upamiętniająca działalność SOKOŁA i fundatora SOKOLNI, którym był naczelnik tej organizacji Antoni Władysław Wodniakowski. Po odsłonięciu tablicy rozpocznie się piknik aktywności, na którym będzie można się wykazać wiedzą na temat SOKOŁA i wykonać różne, fizyczne zadania, które uczestnicy gry będą musieli wypełnić, żeby zrealizować kartę gracza - mówi Mirosława Rzepecka, dyrektor ostrzeszowskiego muzeum.

To tylko drobny fragment, tego co czeka nas w najbliższą niedzielę. W programie - zdecydowanie dużo więcej atrakcji! Punktualnie o 16:00 na dziedzińcu ostrzeszowskiego zamku zostanie otworzona okolicznościowa wystawa, pokazująca czym zajmowało się Towarzystwo Gimnastyczne SOKÓŁ. Znajdą się tam m.in. pamiątkowe zdjęcia.

Trafiła nam się niesamowita gratka! Do naszego muzeum zadzwonił, a później przyjechał kępiński filatelista Edward Stankowiak, który wśród swoich skarbów posiadał statut Towarzystwa Gimnastycznego SOKÓŁ z odręcznymi wpisami i pieczęcią. Wpisy zostały dokonane atramentem w 1935 roku. Jest to coś, co wzbogaci zbiory naszego muzeum. Podczas odsłonięcia tablicy Pan Edward przekaże nam ten statut - dodaje Mirosława Rzepecka.

Zdecydowanie jedną z większych atrakcji i niespodzianek będzie Mobilne Muzeum Rowerów, które zagości w Parku im. Jana Pawła II. Będzie można zobaczyć stare, przedwojenne rowery, a także przejechać się rikszą i rowerem przeciwskrętnym. To coś tylko dla osób o dobrej koordynacji! Oprócz tego nie zabraknie także czegoś na ząb. Właśnie w niedzielę rozpocznie się Ostrzeszowski Festiwal Smaków Świata! Będzie pysznie! Na tym oczywiście - nie koniec!

w zdrowym ciele zdrowy duch
Autor: Muzeum Regionalne im. W. Golusa w Ostrzeszowie

Bardzo ważnym punktem programu jest też kolejne już spotkanie z cyklu PRZEKROCZYĆ GRANICE. Tym razem - z Dariuszem Świtoniem, który poprowadzi je pod hasłem TRENING ŻYCIA. Opowie o tym, jak na jego życie wpłynęła aktywność sportowa. Jest to maratończyk i triathlonista, ma bardzo wiele startów za sobą - mówi Michał Szmaj, dyrektor Ostrzeszowskiego Centrum Kultury.

Każdy będzie miał także okazję sprawdzić swoją wytrzymałość i koordynację na trasie.

Punktualnie o 19:00 organizowany, głównie przez Miasto i Gminę Ostrzeszów, wspólnie ze stowarzyszeniem Aktywny Ostrzeszów - bieg SOKOŁA. To okolicznościowe wydanie imprezy biegowej JESTEM AKTYWNY W OSTRZESZOWIE, czyli bieg na 5km w ścisłym centrum miasta. Zaraz za nim ruszą Sokoły Wędrowne, czyli towarzyski marsz nordic-walking z bardzo ciekawą trasą, przechodzącą przy najważniejszych zabytkach Ostrzeszowa, takich jak baszta, czy klasztor - dodaje Michał Szmaj.

To wielkie święto i wiele atrakcji - zarówno dla starszych, jak i młodszych. Każdy znajdzie coś dla siebie, bo imprezowy rozkład jazdy jest naprawdę imponujący!

Najwięksi polscy sportowcy naszych czasów

Pytanie 1 z 10
Siatkarka na zdjęciu to:
Katarzyna Skowrońska-Dolata
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE