uks piast ostrzeszów

i

Autor: UKS PIAST POPRAWA OSTRZESZÓW

UKS PIAST OSTRZESZÓW. Nie tylko deklasują rywali, ale też szkolą kolejne pokolenia mistrzów [POSŁUCHAJ]

2023-02-21 10:34

Na swoim koncie mają pasmo sukcesów, obecnie zajmują pozycję wicelidera tabeli. Ale nie poprzestają na laurach - i pamiętają też o najmłodszych. Bo to z myślą o nich w 2016 roku została utworzona Akademia Tenisa Stołowego ostrzeszowskiego Piasta. Zajęcia cieszą się ogromną popularnością i każdego tygodnia - chętnych do nauki z mistrzami w swej dziedzinie - znacznie przybywa.

Historia tenisa stołowego w Ostrzeszowie jest naprawdę długa - i bogata. I rozpoczyna się na długo przed rokiem 1995, kiedy to powstaje klub UKS PIAST.

Mistrzyni Polski Seniorek z 1979 roku pochodzi właśnie z Ostrzeszowa. To mało znany przez wszystkich fakt. Dlatego te tradycje tenisa stołowego w Ostrzeszowie są naprawdę bogate. I wiele było klubów tenisa stołowego w Ostrzeszowie. Teraz jest tylko jeden - UKS PIAST POPRAWA OSTRZESZÓW. Zaczęło się to wszystko w 1995 roku, to właśnie wtedy został założony ten klub - głównie przez Łukasza Ceglarka i Ryszarda Dziurłaja, który był wieloletnim prezesem klubu - mówi prezes UKS PIAST, Jarosław Krzywaźnia.

Początkowo klub zajmował się głównie szkoleniem młodzieży.

W 2019 roku zrobiło się o nim naprawdę głośno, kiedy to zaczął osiągać także sukcesy na polu rozgrywek ligowych.

Największe sukcesy zaczęły się od roku 2019, kiedy to pierwszy raz awansowaliśmy do rozgrywek drugiej ligi. Występowaliśmy tam przez dwa sezony, no i od sezonu 2022-2023 występujemy w pierwszej lidze, co jest sytuacją bezprecedensową dla tego klubu, ponieważ nigdy na tak wysokim poziomie rozgrywek nie graliśmy - dodaje Jarosław Krzywaźnia.

Teraz PIAST jest w czołówce pierwszej ligi, a przed nim szansa na walkę w barażach o awans do LOTTO SUPERLIGI.

Jednak ostrzeszowianie nie tylko deklasują rywali na parkiecie, ale też szkolą przyszłe pokolenia mistrzów.

 Przy klubie - od 2016 roku - działa Akademia Tenisa Stołowego, w której szkoli się obecnie blisko 70 wychowanków, a chętnych cały czas przybywa.

W tym momencie mamy trzy grupy naborowe, myślę, że jak na nasze warunki klubowe jest to bardzo dobry rezultat. Jednak cały czas staramy się być coraz bardziej atrakcyjni dla tych dzieci, bierzemy udział w różnego rodzaju szkoleniach. Nasze starania - jeżeli chodzi o dzieci i młodzież - zostały docenione przez Polski Związek Tenisa Stołowego, ponieważ zakwalifikowaliśmy się do programu PINGPONGOWE MARZENIA Z ENEA. To jest program, który jest poświęcony klubom, które najlepiej szkolą dzieci i młodzież. Cały czas bierzemy udział w szkoleniach, jeździmy do Gdańska, by podnosić swoje kwalifikacje. Cały czas zależy nam na tym, by jak najwięcej dzieci brało w tych zajęciach udział. Mamy też grupę poświęconą tym najlepszym, osoby najbardziej perspektywiczne mają zajęcia przeprowadzane pod takim kątem bardziej już zawodowym. Łączymy ten sport amatorski z tym takim bardziej zawodowym. U nas nabór cały czas jest otwarty - przed nikim nigdy nie zamykamy drzwi. W każdym tygodniu otrzymujemy telefony odnośnie zajęć i nawet, gdy mamy już dość spore grupy, to dla każdego staramy się znaleźć miejsce, by każdy mógł spróbować swych sił w tenisie stołowym - mówi Jarosław Krzywaźnia.

Lekcje tenisa stołowego odbywają się w poniedziałki, wtorki i piątki.

Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku 7-17 lat, a główny nabór do poszczególnych grup rozpoczyna się we wrześniu.

UKS PIAST POPRAWA OSTRZESZÓW. DRUŻYNA NA MEDAL

QUIZ. Słynni prezydenci USA. Znane nazwiska, lecz trudne pytania. Nawet amerykaniści będą mieć problem

Pytanie 1 z 12
Już dziś w Polsce gościmy Joe Bidena. Którym jest on prezydentem USA w historii?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE