Tu można biwakować! KONIEC ŚWIATA na liście najciekawszych miejsc w Wielkopolsce

2021-07-21 10:10
biwak
Autor: pixabay.com

Wielkopolska Organizacja Turystyczna wydała właśnie przewodnik po najlepszych miejscach do biwakowania w Wielkopolsce. Wśród 70 polecanych miejscówek znalazł się Koniec Świata w gminie Kraszewice. Jakie jeszcze punkty kempingowe warto odwiedzić? O tym w dalszej części artykułu.

Koniec Świata to niewielki przysiółek wsi Głuszyna w gminie Kraszewice. Gmina od lat promuje to miejsce. Tu na polanie pośrodku lasu znajduje się drewniana chata oraz miejsce do rozpalenia grilla czy ogniska. Dla biwakowiczów dostępne są przyłącza prądu oraz punkt czerpania wody.

koniec swiata
Autor: Wielkopolska Organizacja Turystyczna

Zadowolenia z umieszczenia Końca Świata w przewodniku nie kryje wójt Kraszewic Konrad Kuświk.

Naszą gminę spotkało wyróżnienie i przepiękne miejsce jakim jest Koniec Świata w sołectwie Głuszyna został uznany za jedną z atrakcji turystycznych województwa wielkopolskiego. Wielkopolska Organizacja Turystyczna zamieściła pole biwakowe na Końcu Świata w swoim folderze pt. "Wielkopolska - kemping-karawaning-biwak" (...). Informator przestawia również ciekawe trasy turystyczne poruszając się według których odwiedza się oznaczone miejsca. To niezwykłe wyróżnienie dla nas znaleźć się w tak ciekawym gronie jak np. Poznań Malta, Kórnik, Gołuchów, Skorzęcin.

Chcecie poczytać o ciekawych miejscówkach do biwakowania w naszym regionie. LINK do przewodnika Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej znajdziecie TUTAJ -> https://wielkopolska.travel/wp-content/uploads/2021/06/Campingi-w-Wielkopolsce_NET.pdf?fbclid=IwAR2BrZhN4gFF9AO0V3aLRKP2zD8vEXCehwYgR9IjD2GQvhsovvpO91f6z0Y

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE