Trasa Ostrów-Kalisz. Pasażerowie w styczniu się zdziwią.

2022-12-05 11:14
mzk
Autor: fb MZK

Kalisz rezygnuje, Ostrów przejmuje, a pasażerowie będą mieli problem. Od stycznia nie pojedziecie już kaliską 19E, bo miasto wycofuje ten autobus. Połączenia przejmie ostrowska „M”, ale nie wszystkie, bo tylko 12 z 36 obecnych kaliskich kursów.

Zamierzamy wzmocnić kursy te najbardziej oblegane z linii 19e. Będą to polaczenia poranne, popołudniowe w szczytach przewozowych oraz dwa w ciągu dnia. Tych kursów dodatkowych będzie 6 w jedną i 6 w drugą stronę - mówi Janusz Marczak, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Ostrowie. Kalisz wypowiedział umowę, która obowiązywała nasze miasta od lat `70. To oznacza, że linia " M" nadal na dotychczasowych zasadach będzie wjeżdżać do Kalisza i zatrzymywać się na ustalonych przystankach. Od 1 stycznia dodatkowo zamierzamy wzmocnić kursy najbardziej oblegane.

mzk
Autor: fb MZK

Zmiany w komunikacji będą obowiązywać od stycznia.

Źródło: Trasa Ostrów-Kalisz. Pasażerowie w styczniu się zdziwią.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE