To "objazdowy" Dom Seniora - w Kraszewicach opiekunowie i rehabilitanci odwiedzają seniorów w domach [POSŁUCHA]

2021-03-05 13:19 ksz
senior
Autor: pixabay.com

Pandemia zamknęła w domu starszych mieszkańców Kraszewic, ale opiekunowie, rehabilitanci czy psycholodzy jeżdżą do nich na wizyty. Otwarty na początku 2020 roku Dzienny Dom Seniora w Kraszewicach stacjonarnie działał niedługo, ale gmina znalazła sposób, by seniorzy nie zostali bez opieki i zajęć.

Specjaliści odwiedzają swoich podopiecznych w domach. 15 seniorów korzysta z rehabilitacji i innych zajęć. Część też z pomocy psychologicznej i dowozów posiłków. 

Wypożyczamy sprzęt do rehabilitacji. Opiekunka wraz z rehabilitantem, psychologiem udzielają takiej opieki w domach seniorów. Prowadzą tam dla nich zajęcia, przekazują również materiały do wykonania. Prowadzą ćwiczenia rehabilitacyjne, a także zapewniają posiłki - pełne wyżywienie z dowozem do domu.

Mówi wójt Kraszewic Konrad Kuświk

Otwarcie takiej placówki - jak dodaje wójt - było strzałem w 10-tkę.

Placówka świetnie się wpisała w zapotrzebowanie społeczne. Utworzyliśmy dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej jedyną tego typu placówkę w powiecie ostrzeszowskim - Dzienny Dom Seniora. Utworzyliśmy 15 miejsc i wszystkie one od samego początku były obsadzane, zajęte, cieszyły się dużą popularnością. 

Pomoc jest udzielana nieodpłatnie.

Dzienny Dom Seniora w Kraszewicach - mówi wójt gminy Konrad Kuświk