Szpital w Ostrzeszowie wprowadza całkowity zakaz odwiedzin

2021-11-29 11:55
ocz
Autor: ksz

Pacjentów nie odwiedzą już nawet osoby zaszczepione czy z ujemnym testem na COVID-19. Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia wprowadza całkowity zakaz odwiedzin. Przez nabierającą tempa pandemie odwiedziny będą możliwe tylko w wyjątkowych sytuacjach.

Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia wprowadza całkowity zakaz odwiedzin. Do tej pory ci, którzy byli w pełni zaszczepieni albo okazali dokument potwierdzający brak choroby mogli wejść na oddział i spotkać się z bliską osobą. Teraz przez nabierającą tempa pandemie takiej możliwości już nie będzie. 

Decyzję o ograniczeniu odwiedzin podjęliśmy mając na względzie przede wszystkim zdrowie i bezpieczeństwo naszych pacjentek i pacjentów. Każdy kontakt chorych z osobami z zewnątrz może być dla nich poważnym zagrożeniem. Jednocześnie dołożymy wszelkich starań, aby na bieżąco przekazywać informacje o stanie zdrowia bliskim osoby hospitalizowanej. To trudna sytuacja zarówno dla chorych, jak i ich bliskich, ale także dla pracowników, dlatego prosimy wszystkich o wyrozumiałość i zrozumienie podejmowanych przez szpital decyzji.

Mówi lek. med. Jarosław Iwaszkiewicz, dyrektor ds. medycznych Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia.

Odwiedziny pacjentów na Oddziale COVID są niemożliwe. Na pozostałych oddziałach, w wyjątkowych sytuacjach takich jak: stany terminalne, długotrwałe pobyty, złe rokowanie, kierownicy oddziałów w trybie indywidualnym mogą podjąć decyzję o możliwości odwiedzin pacjentki/a.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE