"Superbohaterowie oddziału pediatrycznego" w nowym kalendarzu ostrzeszowskiego szpitala

2021-12-08 12:48

To nie taki zwykły kalendarz. Bo w stworzeniu go udział brali młodzi artyści z Ostrzeszowa. Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia przedstawiło właśnie swój nowy kalendarz na 2022 rok. To owoc konkursu plastycznego dla przedszkolaków, jaki ogłosił szpital wraz z miastem i powiatem ostrzeszowskim. Maluchy spisały się na 5!

​Kalendarz z dziełami młodych artystów już jest. Niebawem pojawi się także mural na ścianie oddziału pediatrycznego. Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia przedstawiło właśnie swój nowy kalendarz na 2022 rok. I to nie jest taki zwykły kalendarz, bo przygotowały go maluchy z ostrzeszowskich przedszkoli. Szpital wraz z miastem i powiatem ostrzeszowskim ogłosili konkurs pod tytułem "Superbohater oddziału pediatrycznego". Zadaniem dzieci było właśnie narysowanie takiego bohatera. Z tym poradziły sobie znakomicie i teraz ich prace pojawiły się w kalendarzu, a niebawem będą ozdabiać także ściany oddziału dziecięcego.

Wybrano 12 rysunków i postanowiliśmy umieścić je w kalendarzu na Nowy Rok. Fantastyczne są to rysunki. Zostaną one oprawione i będą wisiały na oddziale pediatrycznym, żeby dzieci widziały że "to jest moje, ja to kiedyś narysowałem".

mówi prezes szpitala Magdalena Puziewicz-Karpiak.

Praca która wygrała i którą wykonał przedszkolak-artysta Michał z Bajkowej Jedyneczki będzie zdobiła ścianę oddziału dziecięcego. Mural wykona nieco starszy ostrzeszowski artysta Szymon Chwalisz.

Wystawa o Lesznie "Na styku światów"
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE