Spokój przy sklepach, mandaty na ulicach - nie wszyscy przestrzegają nowych zaostrzeń

2020-04-03 13:10
policja
Autor: KPP Ostrzeszów

Policja w Ostrzeszowie podsumowała kilka ostatnich dni. W związku z wprowadzeniem nowych zaostrzeń mundurowi mają pełne ręce pracy. Kontrolują nie tylko osoby objęte obowiązkową kwarantanną, ale także sprawdzają czy ostrzeszowianie stosują się do nowych przepisów, dotyczących robienia zakupów i gromadzenia się. O ile w sklepach jest spokojnie, to na ulicach już nie.

Policjanci z ostrzeszowskiej komendy kontrolują sklepy i miejsca publiczne na terenie powiatu. Sprawdzają, czy respektowane są nowe zaostrzenia dotyczące handlu i ilości osób znajdujących się w sklepach. Sprawdzają także czy ostrzeszowianie respektują zakaz gromadzenia się. I niestety nie obyło się bez mandatów.

Do tej pory w obrębie placówek handlowych nie zdarzyły się żadne przykre incydenty. Społeczeństwo zachowuje się dojrzale, szanuje narzucone ograniczenia co do ilości osób w sklepach. Większość ludzi zdaje sobie sprawę, że są to przepisy, które mają pomóc nam wszystkim i chronią nasze zdrowie. Niestety, nie wszędzie obowiązuje ta sama dyscyplina. Dwóch dżentelmenów w wieku 20 oraz 43 lat uznało, że przepisy ich nie dotyczą. Postanowili spotkać się w Ostrzeszowie na Osiedlu Zamkowym w celach towarzyskich. Na prośby policjantów, żeby się rozejść, zareagowali bardzo impertynencko i stwierdzili, że nikt im tego nakazać nie może. Mężczyźni zostali ukarani mandatami w wysokości 100 złotych i rozeszli się do domów.

Czytamy na stronie Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.

Mundurowi apelują - ograniczenie kontaktów do minimum jest niezbędne do spowolnienia rozprzestrzeniania się koronawirusa. #zostanwdomu

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE