Sezon grypowy w pełni - dlatego warto się zaszczepić

2022-11-23 10:08
grypa
Autor: pixabay.pl

Kulminacja dopiero przed nami. Bo jak na razie statystyki są naprawdę dobre. Dlatego, to ostatni moment by ... zaszczepić się przeciwko grypie. Ta - po wyjątkowo ciepłym w tym roku październiku - dosłownie lada moment, może zacząć siać spustoszenie w szkołach i zakładach pracy. Dlatego, by uniknąć kichania i kaszlu - warto się zaszczepić

Jest zalecane, nieobowiązkowe - ale zaszczepić się warto - mówią lekarze.

Sezon grypowy w pełni, a choroby lekceważyć nie wolno.

Powikłania po grypie są bardzo niebezpieczne. Mogą prowadzić do zapalenia oskrzeli, płuc, zatok czy opon mózgowych. Na grypę jednak można bezpłatnie się zaszczepić. I to jeden z najskuteczniejszych sposobów, by ochronić się przed tę chorobą. Jeden z najskuteczniejszych, ale nie jedyny.

Warto też pamiętać o kilku innych bardzo istotnych kwestiach.

Przede wszystkim, by uchronić się przed grypą - należy się zaszczepić. Szczepienie przeciwko grypie znacznie zmniejsza ryzyko zachorowania i ciężkiego przebiegu choroby. Oprócz tego pamiętajmy o częstym i bardzo dokładnym myciu rąk, unikajmy dotykania swoich oczu, ust nosa. Zakrywajmy usta przy kaszlu oraz nos przy kichaniu i unikajmy kontaktu z osobami, które są chore. Jeśli z kolei czujemy się źle, po prostu, pozostańmy w domu - mówi rzecznik ostrzeszowskiego sanepidu, Aleksandra Knychała. 

W powiecie ostrzeszowskim w tym roku odnotowano tylko 59 przypadków zachorowania na grypę. Jednak te dane mogą znacznie wzrosnąć, bo kulminacja - dopiero przed nami.

Więzienna grypsera. Znasz te słowa? Niektórych używasz codziennie [QUIZ]

Pytanie 1 z 9
Klawisz to inaczej:
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE