RÓŻOWY PAŹDZIERNIK, czyli Miesiąc Świadomości Raka Piersi w Ostrzeszowie

2022-10-06 8:09
różowy październik
Autor: Wydział Promocji MiG Ostrzeszów

Październik to miesiąc podnoszenia świadomości na temat czynników ryzyka raka piersi. Różowa wstążka symbolizuje solidarność z kobietami, które walczą z nowotworem. Do tej międzynarodowej kampanii dołącza także Ostrzeszów - przez cały najbliższy miesiąc róż zdominuje ulice miasta.

Zadbaj o siebie, bo masz dla kogo żyć.

Różowy październik, czyli miesiąc świadomości raka piersi w Ostrzeszowie.

To akcja skierowana do kobiet. Jej głównym celem jest uświadomienie mieszkankom - tym starszym i młodszym, że rak piersi nie wybiera i nie pyta o wiek. Przez cały miesiąc organizowane będą bezpłatne warsztaty i prelekcje dla kobiet, podczas których nauczą się jak zadbać o własne zdrowie i bezpieczeństwo.

Najbliższe spotkanie odbędzie się 13 października na ostrzeszowskim rynku.

Uświadamianie jest naszym największym celem. Dlatego, że bardzo dużo kobiet odpycha od siebie ten problem. Przyjmujemy, że nas to nie dotyczy. Rak nie wybiera i nie pyta o wiek. Często wychodzimy z założenia, że jak jesteśmy młode, to nie zachorujemy, bo chorują tylko starsze panie. To MIT! Dlatego chcemy mówić do jak najmłodszej grupy kobiet w naszym mieście. Dlatego też będą organizowane prelekcje w szkołach średnich, ogólnodostępne dla wszystkich mieszkanek - mówi Aneta Pawlarczyk Świtoń, jedna z organizatorek akcji.

Chcesz wiedzieć więcej? 13 października koniecznie wpadnij na ostrzeszowski rynek.

Już 13 października na naszym rynku odbędzie się taki happening, żeby głośno powiedzieć o tej kampanii, ale także zwrócić uwagę na temat samobadania, samoświadomości, profilaktyki, bo to też nie chodzi tylko i wyłącznie o to, by się tylko badać, ale też - zdrowo żyć. Samo badanie nas nie uratuje. Do tego musimy dorzucić trochę zdrowego trybu życia, trochę zdrowego jedzenia, trochę aktywności. Musimy podejść do tego holistycznie - dodaje Aneta Pawlarczyk Świtoń. 

Powiedz o kampanii swojej mamie, babci i koleżance.

Nie czekaj, tylko weź udział w warsztatach i bądź świadoma.

Patronem medialnym akcji jest Radio Eska.

QUIZ wiedzy o zdrowiu: Czy potrafisz samodzielnie zdiagnozować chorobę?

Pytanie 1 z 8
Chronicznie bolą cię mięśnie. To oznacza, że cierpisz na:
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE