Praca w policji czeka. Są chętni ?

2022-09-26 10:12
polcija
Autor: BŹ

Chętni do pracy w policji wciąż poszukiwani. Komendy w całej Wielkopolsce mają wakaty i każdy zainteresowany jest mile widziany. Na początek - wystarczy średnie wykształcenie, dobra kondycja fizyczna no i chęć do pracy w mundurze. Reszta okaże się podczas rekrutacji i szkolenia. Policja zapewnia profesjonalne przygotowanie do służby i - na początek - ponad 3 tysiące brutto miesięcznie pensji. I obietnicę wzrostu wynagrodzenia już po szkoleniu.

Obecnie w całej Wielkopolsce służy ponad 8 tysięcy policjantów. Wakatów jest około 350.

Komendy w naszym regionie mają wakaty pojedyncze.

Rekrutacja trwa praktycznie cały czas. Zachętą mają być dobre warunki pracy i wynagrodzenia.

Podczas szkolenia przyszły policjant zarabia ponad 3500 złotych, jeśli ma mniej niż 26 lat i ponad 3300 złotych, jeżeli jest starszy. W tym czasie - przez kilka miesięcy - ma zapewnione darmowe wyżywienie, umundurowanie i zakwaterowanie.

Gdy kurs skończy - pensja wzrasta do ponad 4 tysięcy złotych brutto.

Policja "kusi" także "13" pensją i tzw. mundurówką.

Do tego dochodzi dofinansowanie do wypoczynku. W ramach funduszu prewencyjnego policjantowi przysługuje zwrot kosztów poniesionych w związku z leczeniem i rehabilitacją.

Informuje Wielkopolska Komenda Policji w Poznaniu.

Przede wszystkim jednak - jak zapewniają sami funkcjonariusze - liczy się ciekawa i rozwijająca praca.

Przyszły policjant może zdobywać nowe umiejętności i kwalifikacje w różnych specjalnościach. Wydział Prewencji i Ruchu Drogowego to praca na pierwszej linii w bezpośrednim kontakcie z ludźmi. Wydział Kryminalny i Dochodzeniowo - Śledczy to wykrywanie przestępstw i zatrzymywanie podejrzanych. W stolicy Wielkopolski w garnizonie jest też  Ogniwo Konne czy Komisariat Wodny. Można też zostać przewodnikiem psa policyjnego.

W ostatnich dniach kilkudziesięciu nowych funkcjonariuszy złożyło ślubowanie.

Zanim trafią to wyznaczonych komend - czeka ich jeszcze kilkumiesięczne szkolenie. Z tego naboru nowy policjant pojawi się w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Jeśli macie ochotę pracować w policji to szczegóły rekrutacji znajdziesz TUTAJ

QUIZ odkryj mroczne sekrety Twojej duszy

Pytanie 1 z 8
Jaka faza księżyca jest dla Ciebie najpiękniejsza?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE