Potrącenie na pasach w Książenicach - 78-letnia kobieta zmarła w szpitalu

2021-04-06 11:43 ksz
kolizja
Autor: pixabay.com

Do potrącenia doszło na drodze wojewódzkiej 449. 37-letnia mieszkanka Kobylej Góry na oznakowanym przejściu pieszo-rowerowym uderzyła w 78-latkę. Ta na pasach prawidłowo jechała rowerem. Poszkodowana kobieta została przewieziona do szpitala w Kaliszu. Lekarze kilka dni walczyli o jej życie, ale niestety tę walkę przegrali.

Do potrącenia doszło w piątek 2 kwietnia. Najpierw pomocy potrąconej kobiecie udzielili świadkowie zdarzenia. Potem ratownicy medyczni podjęli decyzję o przewiezieniu 78-latki do szpitala w Kaliszu. Tam wczoraj (5.04) zmarła.

37-letnia mieszkanka gminy Kobyla Góra, kierując samochodem osobowym marki Renault jadąc ul. Wiejską w kierunku miejscowości Grabów nad Prosną, nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu na prawidłowo oznakowanym przejściu pieszo-rowerowym jadącej rowerem 78-letniej mieszkance gm. Grabów nad Prosną doprowadzając do jej potrącenia. Kierującą jednośladem przewieziono do szpitala w Kępnie, natomiast sprawczyni zdarzenia zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami. W dniu 05.04.2021 r około godziny 07:35 dyżurny ostrzeszowskiej komendy został powiadomiony przez szpital w Kępnie, że kierująca rowerem 78-letnia uczestniczka zdarzenia drogowego zmarła.

Informuje Komenda Policji w Ostrzeszowie. 

Sprawczyni zdarzenia zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami. O losie kobiety zdecyduje teraz sąd.